معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات کنکور کارشناسی ارشد89 از صدور 830 هزار و 132 کارت ورود به جلسه این کنکور سراسری خبر داد و گفت: بر اساس برنامه زمانی کارت ورود به جلسه این کنکور از 26 تا 28 بهمن ماه توزیع می شود.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1389 برای 145 کد رشته شامل 52 کد رشته امتحانی در گروه علوم انسانی، 13 کد رشته امتحانی در گروه علوم پایه، 27 کد رشته در گروه فنی ومهندسی، 25 کد رشته در گروه کشاورزی، 10 کد رشته در گروه هنر، 14 کد رشته در گروه علوم پزشکی (فقط برای دانشگاه تربیت مدرس)، 4 کد رشته در گروه دامپزشکی دانشجو پذیرش می شود.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

آزمون كارشناسي ارشد رشته امتحاني نمايش عروسكي (كد1356) سال 1389 همزمان با ساير رشته‌ها بهمن برگزار مي‌شود.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بر اساس آنچه كه در پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  آورده شده است، بخش «تستي» و «تشريحي» آزمون رشته نمايش عروسكي همزمان با ساير رشته‌ها در بهمن ماه سال جاري برگزار خواهد شد.

بنابراين داوطلباني كه با توجه به نمره مرحله اول آزمون، مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، ‌توسط دانشگاه پذيرنده «آزمون عملي» مرحله دوم به عمل خواهد آمد.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

رييس دانشگاه خليج فارس با اشاره به برنامه‌هاي در دست اقدام اين دانشگاه، عنوان كرد: ساخت چهار دانشكده «گاز و پتروشيمي» و «فني و مهندسي» در شهرستان جم، دانشكده «علوم و فنون دريايي» و «ادبيات و علوم اجتماعي» در شهرستان دشتي در دستور كار قرار دارد.

دكتر تاجيك، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار اميدواري كرد كه دانشكده گاز و پتروشيمي تا پايان سال جاري تكميل شود و از مهر ماه سال آينده نيز دانشجو بپذيرد.

وي با اشاره به فعاليت 5 دانشكده‌ در دانشگاه خليج فارس، اين دانشكده‌ها را كشاورزي، علوم پايه، علوم انساني، فني و مهندسي و معماري و شهرسازي بيان كرد.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه شانزدهم بهمن ۱۳۸۸
ثبت نام داوطبان آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 روز سه شنبه مورخ 20/11/88 تمدید شد.

داوطلبان باید به دفاتر پستی مراجعه کرده و دفترچه راهنما را به همراه کارت اعتباری خریداری کنند سپس با ورود به سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

متقاضیان ثبت نام با پرداخت مبلغ 10 هزار ریال یک جلد دفترچه راهنمای آزمون دریافت می کنند و هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام نیز برای کلیه داوطلبان مبلغ 280 هزار ریال است.

در حال حاضر 121 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری دوره های کارشناسی ارشد هستند و 252 رشته در این واحدها ارائه می شود. در مجموع یکهزار و 128 رشته - محل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که این تعداد نسبت به سال 87 بیست درصد افزایش داشته است.

متقاضیان دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در این دوره به صورت اینترنتی اقدام کنند.

آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 23 تا 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : پنجشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۸۸

آنا-موسي رضواني رييس دانشگاه آزاداسلامي واحدآستارا درمورد افزايش رشته ها ،اظهارداشت: باتوجه اهميت بالا بردن سطح کمي وکيفي آموزشي دردانشگاه باتلاش وسيع ما وهمکاران وباعنايت مسولين آموزش عالي توانسته ايم از يازده رشته در مقطع کارشناسي ارشد 6 رشته به تصويب نهايي برسانيم و5رشته ديگرنيزدرمرحله نهايي تصويب

ميباشد. وداوطلبان علاقمند مي توانند با مراجعه به دفترجه آزمون نسبت به انتخاب رشته موردعلاقه خود اقدام نمايند.شايان ذکراست رشته هاي مصوبه در دفترجه آزمون سراسري شامل :چوب شناسي وصنايع جوب،زبان وادبيات فارسي،جغرافياطبيعي ، جغرافياوبرنامه ريزي روستايي،مديريت دولتي وعلوم دامي مي باشد.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۸۸
مرکز آزمون دانشگاه آزاداسلامی فردا 15 بهمن ماه را آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهلت 10 روزه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد فردا پنجشنبه 15 بهمن ماه به پایان می رسد.

داوطلبان باید به دفاتر پستی مراجعه کرده و دفترچه راهنما را به همراه کارت اعتباری خریداری کنند سپس با ورود به سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

متقاضیان ثبت نام با پرداخت مبلغ 10 هزار ریال یک جلد دفترچه راهنمای آزمون دریافت می کنند و هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام نیز برای کلیه داوطلبان مبلغ 280 هزار ریال است.

در حال حاضر 121 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری دوره های کارشناسی ارشد هستند و 252 رشته در این واحدها ارائه می شود. در مجموع یک هزار و 128 رشته - محل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که این تعداد نسبت به سال 87 بیست درصد افزایش داشته است.

متقاضیان دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در این دوره به صورت اینترنتی اقدام کنند.

آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 23 تا 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۸۸
استراحت بعد از يادگيري باعث انتقال اطلاعات به حافظه طولاني مدت مي شود

محققان دانشگاه نيويورک معتقدند اگر مي خواهيد حافظه تان تقويت شود بهتر است بعد از هربار يادگيري استراحت کنيد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، دکتر لي لا داويچي از مرکز NYU با بررسي حافظه 16 شرکت کننده و همچنين تخمين ميزان اثر استراحت بر حافظه مي گويد: با اينکه خواب کمک مي کند اطلاعات دريافتي در حافظه نگهداري شود اما افراد کمتر در مورد اثر استراحت فعالانه بعد از هر يادگيري بر روي حافظه خود مطلع هستند.

در اين پژوهش محققان پس از نشان دادن يکسري تصاوير به شرکت کنندگان از آنها خواستند که استراحت کنند، در حين استراحت محققان فعاليت مغزي آنها را توسط MRI مشاهده کردند.

محققان با اين کار مي خواستند فعاليت و ارتباط بين دو قسمت مختلف مغز را بسنجند،آنها معتقدند اطلاعات موجود در حافظه بلند مدت نتيجه انتقال اطلاعات بين اين دو قسمت از مغز است.

بعد از استراحت شرکت کنندگان مورد تست حافظه قرار گرفتند؛ يافته ها حاکي از آن است افرادي که در حين استراحت بين دو منطقه مغزي ارتباط بيشتري ايجاد کرده بودند حافظه بهتري داشتند.

دکتر پال سامبرگ، مدير مرکز سالمندي دانشگاه فلوريداي جنوبي مي گويد: به نظر من اين امر بسيار مهم است که استراحت بعد از يادگيري باعث انتقال اطلاعات به حافظه مي شود.

وي در ادمه افزود: با انجام کارهاي مختلف ديگر بعد از يادگيري اطلاعات شما در حافظه نمي ماند و ذهنتان تقويت نمي شود بنابراين توصيه مي شود بعد از هر بار يادگيري استراحت کنيد و اجازه دهيد اطلاعات در ذهنتان باقي بماند.

گفتني است نتايج اين پژوهش در مجله Neuron به چاپ رسيده است.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - زنجان
سرويس: مجلس

به گفته نماينده مردم زنجان در خانه ملت، سهميه پذيرش دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري دانشگاه‌ها در سال 89 در جلسه ساماندهي سهميه‌هاي پذيرش دانشجو به تصويب كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي رسيد.

سعدالله نصيري قيداري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: ساماندهي سهميه‌هاي پذيرش دانشجو در سطح كارشناسي ارشد و دكترا مورد بحث و بررسي قرار گرفت و به اين شكل تصويب شد كه مقداري از سهميه‌هاي قبلي مانند اختصاص صددرصد سهميه رشته‌هاي پزشكي زنان و زايمان به زنان و سهميه خانواده معظم شهدا و رزمندگان در جاي خود ابقا شد.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: 10 درصد از ظرفيت دوره‌هاي دكترا به مربيان دانشگاه‌ها اختصاص يافت كه البته بايد رسمي باشند و 80 درصد حد نصاب نمره آزمون ورودي را هم كسب كنند. 2/5 درصد به نيروي انتظامي و ارتش اختصاص يافت كه آنها هم بايد 80 درصد نمره حد نصاب آزمون را كسب كنند، حدود 10 درصد به رشته‌هاي تخصصي پزشكي براي مناطق محروم اختصاص يافت كه اين افراد موظف مي‌شوند سه برابر دوران تحصيل‌شان را در مناطق محروم سپري كنند و اگر قبلاً در آن مناطق حضور داشتند، سنوات‌شان تا سقف 5 سال در نظر گرفته مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: البته تصويب تخصيص سهميه‌هاي مذكور بدان معنا نيست كه ديگر هيچ سهميه‌اي به بخش ديگري اختصاص نخواهد يافت، اگر در برنامه پنجم كه به تصويب مجلس مي‌رسد در چارچوب برنامه امكان تخصيص سهميه‌اي وجود داشته باشد، از طريق لايحه‌اي كه دولت به مجلس مي‌آورد با تصويب مجلس، اين سهميه اختصاص مي‌يابد.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه سیزدهم بهمن ۱۳۸۸
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سال آینده آخرین دوره برگزاری آزمون مدرک معادل کارشناسی ارشد برگزار می شود که افراد با قبولی در این آزمون می توانند در آزمونهای دوره دکتری شرکت کنند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: تا کنون دو دوره آزمون مدرک معادل کارشناسی ارشد برگزار شده است و آخرین دوره آن سال آینده برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: افرادی در این آزمون می توانند شرکت کنند که مدرک آنها مورد تأیید وزارت علوم و یا معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری باشد.

معاون سازمان سنجش همچنین از برگزار نشدن آزمونهای مدرک معادل کاردانی به کارشناسی خبر داد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از طرح جدید این وزارتخانه برای ادامه تحصیل تمامی دارندگان مدارک معادل در کشور خبر داد و گفت: به دنبال طرحی هستیم که همه افرادی که مدرک معادل دارند بتوانند ادامه تحصیل داده و مقاطع بالاتر را طی کنند.

کامران دانشجو امروز شنبه در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص فراهم کردن ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل گفت: تنها بحث معلمین در این خصوص مطرح نیست و به دنبال طرحی هستیم که همه افرادی که مدرک معادل دارند بتوانند ادامه تحصیل داده و مقاطع بالاتر را طی کنند.

وی افزود: در حال حاضر در حال بررسی این طرح هستیم و به زودی شرایط لازم برای استفاده از آن را اعلام خواهیم کرد.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه سیزدهم بهمن ۱۳۸۸
دنياي اقتصاد – بوشهر- اقبال مجرد: قائم مقام سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس از ايجاد رشته تحصيلي پدافند غيرعامل در مقطع کارشناسي ارشد در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس با همکاري دانشگاه مالک اشتر خبر داد.
سيد پيروز موسوي در جمع استادان و مدرسان سازمان پدافند با اعلام این خبر افزود: براي تمامي طرح‌هاي صنعتي که در منطقه پارس دو (کنگان) و پارس شمالي اجرا مي‌شوند، اجراي طرح پدافند غيرعامل در نظر گرفته شده است. وی تاکيد کرد: تمامي شرکت‌هاي تابعه وزارت نفت در اين منطقه ملزم به رعايت پدافند غيرعامل در پروژه‌هاي خود هستند


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۸۸

معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از پذيرش دانشجوي دکتري و کارشناسي ارشد پژوهش محور در مراکز پژوهشي خبر داد و گفت: از سال آينده در برخي از پژوهشگاهها پذيرش دانشجويان ارشد و دکتري به صورت پژوهش محور انجام مي‌‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر محمد مهدي نژاد نوري در مراسم توديع و معارفه رئيس پژوهشگاه مواد و انرژي افزود: پژوهشگاهها بايد در راستاي حل نيازهاي جامعه کاملا از اين نوع دانشجويان استفاده کنند که اين مسئله باعث رشد کارآفريني در ميان دانشجويان مي‌شود.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي فردوس از پذيرش دانشجو در 4 رشته کارشناسي ارشد در واحد فردوس خبر داد. رشته‌هاي کارشناسي ارشد شامل زبان و ادبيات فارسي، مهندسي آبياري و زه‌کشي،مهندسي سازه‌هاي آبي و مهندسي مديريت منابع آب مي‌باشد. زمان ثبت نام 5 لغايت 15 بهمن ماه بوده و ثبت نام از طريق سايت اينترنتي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلاميwww.azmoon.org انجام مي‌شود.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸

واحد گرگان در سه رشته در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد

دکتر سيد حسين ساداتي معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان با اعلام اين مطلب که ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از ۵ بهمن ماه آغاز شده است گفت : دانشگاه آزاد اسلامي گرگان به عنوان بزرگترين واحد دانشگاهي استان گلستان در 3 رشته زبان و ادبيات فارسي ، زيست شناسي گرايش علوم گياهي و مهندسي کشاورزي گرايش زراعت در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد .

ساداتي گفت : داوطلبان بايد با مراجعه به دفاتر پستي و تهيه دفترچه راهنما و کارت اعتباري، از روز دوشنبه 5 بهمن ماه لغايت روز پنجشنبه 15 بهمن ماه از طريق سايت مرکز آزمون به نشاني http://azmoon.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند

گفتني است آزمون كارشناسي ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 23 الي 25 ارديبهشت ماه به طور همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸
مهندس محمدباقر معتمدي نژاد معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد علي آباد كتول از پذيرش دانشجو در 5 رشته كارشناسي ارشد اين واحد دانشگاهي در آزمون سال 1389خبر داد . به گزارش آنا معتمدي ن‍ژاد گفت: بر اساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامي ظرفيت پذيرش در تمام رشته محل هاي گروههاي علوم انساني اين واحد دانشگاهي 15 نفر است و هر داوطلب با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرك كارشناسي خود مي تواند با رعايت ساير مقررات مندرج در دفترچه، يك رشته تحصيلي را انتخاب نمايد . وي افزود : با توجه به آغاز ثبت نام آزمون رشته كارشناسي ارشد ، داوطلبان درصورت نياز مي توانند با تلفن 6235143-0173 تماس حاصل نموده و از مشاوره رايگان بهره مند گردند .
گفتني است واحد علي آباد كتول در 5 رشته كارشناسي ارشد زبان و ادبيات فارسي ، مديريت دولتي – مديريت تحول ، مديريت دولتي – مديريت نيروي انساني ، مديريت دولتي – مديريت مالي دولتي و مديريت بازرگاني – بازاريابي براي سال تحصيلي 1389 دانشجو مي پذيرد .


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸
سلام دوستان گرامی تعجب نکنید من خودم   هم قاطی کردم آخر نفهمیدم ظرفیت زیاد می شود یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي
آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال 1389 روز چهارشنبه 28 بهمن ماه و آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي 23 ارديبهشت سال آينده برگزار مي‌شود.

مهندس محمدرضا مهرادفر، معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به ادامه ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 بهمن ماه، گفت: داوطلبان بايد در مهلت اعلامي و با مراجعه به دفاتر پستي و تهيه دفترچه راهنما و كارت اعتباري، از طريق سايت مركز آزمون به نشاني http://azmoon.org  نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه دهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري فارس: معاون آموزشي دانشگاه پيام نور گفت: مهمان شدن، انتقال، تغيير رشته و گرايش در دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد دانشگاه پيام نور ممنوع است.
عبدالله معتمدي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اين‌كه دانش‌پذير دوره كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور در صورت موفقيت در آزمون پايان دوره دانش‌پذيري و احراز شرايط مندرج در دفترچه به دانشجو تبديل وضعيت داده و براي ادامه تحصيل به مركز پذيرفته شده معرفي مي‌شود، افزود: دانشجويي كه در دوره دانش‌پذيري نمرات زير 12 كسب كرده و قبول اعلام شده، بايد دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصيل با رعايت پيش نياز دروس اخذ و با موفقيت (كسب حداقل نمره 12) بگذراند.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه دهم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

معاون آموزشي وزارت‌ علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در سال جاري همانند سال گذشته است، گفت: مصوبه 20 درصدي سهميه متاهلين در صورتي كه مراحل قانوني را طي كند به آزمون كارشناسي ارشد امسال مي‌رسد.

دكتر حسين نادري‌منش، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پاسخ به اين پرسش كه آيا سهميه 20 درصدي متاهلين به كنكور كارشناسي ارشد امسال مي‌رسد؟، گفت: اگر اين مصوبه مراحل قانوني خود را طي كند و آيين‌نامه‌هاي مربوطه آماده شود، طبيعتا اين موضوع عملياتي و داوطلبان از آن بهره‌مند خواهند شد، ولي در غير اين صورت خير.

وي با اشاره به وجود 800 هزار متقاضي ورود به مقطع كارشناسي ارشد درسال جاري، درخصوص ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در سال آينده، اظهاركرد: ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در سال جاري همانند سال گذشته است، چرا كه اولويت ارتقاي كيفي است.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه نهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
زمان ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد رشته‌هاي گروه پزشكي سال 1389 اعلام شد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد رشته‌هاي گروه پزشكي سال 89 وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از 5 اسفند ماه آغاز مي‌شود.

ثبت‌نام اين آزمون تا 25 اسفند ماه به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع رساني مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني http://sanjeshp.ir  انجام مي‌گيرد.

همچنين داوطلبان فرصت داردند كه مدارك خود را از تاريخ 7 تا 19 فروردين ماه سال آينده به مركز سنجش آموزش پزشكي ارسال كنند.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
رييس دانشگاه پيام نور استان تهران در خصوص ظرفيت پذيرش دانشجوي فراگير در هرمقطع، گفت: براين اساس در مقطع كارشناسي به ازاي هر رشته محل 40 نفر و در مقطع كارشناسي ارشد نيز به ازاي هر رشته محل 10 تا 20 نفر دانشجو پذيرش خواهيم كرد.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

 آزمون كارشناسي ارشد چهار رشته منحصرا در تهران برگزار مي‌شود. به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، آزمون تحصيلات تكميلي سال 1389 در كد رشته‌هاي امتحاني 1128 (آموزش زبان ژاپني)، 1287 (مهندسي طراحي محيط زيست)، 1356 (نمايش عروسكي)، 1360 (مجموعه موسيقي) منحصرا در شهرستان تهران برگزار مي‌شود. داوطلبان بايد بر اساس تاريخ و آدرس مندرج روي كارت شركت در آزمون، به حوزه مربوط مراجعه نمايند. شايان ذكر است چنانچه داوطلبي، يكي از كد رشته‌هاي امتحاني 1128 يا 1287 يا 1356 را به عنوان كد رشته امتحاني دوم (رشته امتحاني شناور) انتخاب نموده باشند، حوزه برگزاري رشته امتحاني اول آنان نيز شهرستان تهران در نظر گرفته خواهد شد. منبع:خبرگزاري ايسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
 خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به آغاز مهلت مشاهده و اصلاح اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد و كارشناسي پيوسته دانشگاه پيام‌نور از امروز، از امكان تغيير رشته و اصلاح معدل براي داوطلبان خبر داد.

برای مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال

 1388 اینجا را کلیک نمایید .

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران، رزمندگان و بسیجیان فعال را در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان واجد شرایط که مایلند از سهمیه رزمندگان، جهادگر رزمنده یا بسیجی فعال در آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 استفاده کنند، باید به مراکز سپاه مراجعه و نسبت به درخواست استفاده از سهمیه و دریافت کد رهگیری 12 رقمی اقدام کنند بدیهی است درج کد رهگیری در بند 20 فرم ثبت نام اینترنتی الزامی است.

داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، جهت برخورداری از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته در حد ظرفیت مصوب سهمیه ها، باید 95 درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) را کسب کنند.

کد رهگیری دریافتی از مراکز سپاه برای هر یک از آزمو ن ها مجزا است لذا متقاضیان با در اختیار داشتن کد رهگیری صادره جهت سایر آزمو نهای دانشگاه آزاد اسلامی و یا سازمان سنجش کشور امکان بهره مندی از امتیاز سهمیه در این آزمون را نخواهند داشت و لازم است بدین منظور کد جداگانه ای دریافت کنند.

آن دسته از داوطلبان واجد شرایط نیز که مایلند از سهمیه آزاده یا همسر و فرزند، همسر یا فرزند جانباز 25 درصد یا 49 درصد همسر یا فرزند جانباز 50 درصد به بالا، جانباز 25 درصد به بالا و یا شاهد استفاده کنند، جهت بهره مندی از سهمیه مصوب
مراحل تأیید سهمیه باید با مراجعه به سایت ایثار به نشانی
www.isaar.ir مراحل تأیید سهمیه خود را انجام داده و پس از دریافت کد رهگیری 12 رقمی آن را در بند 20 فرم اطلاعات فردی ثبت نام اینترنتی آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 وارد کنند.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
دانشکدۀ مجازی علوم حدیث از طریق آزمون اختصاصی برای دوره‌های الکترونیکی غیر حضوری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

با توجه به مجوز صادر شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از این پس دانشکدۀ مجازی علوم حدیث علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری دانشگاه‌ها، در نیمۀ دوم هر سال، از طریق آزمونی‌ اختصاصی که با نظارت سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می‌شود دانشجو خواهد پذیرفت. این شیوۀ پذیرش دانشجو به دلیل اقتضائات و مخاطبان خاص آموزش الکترونیکی، شرایط مطلوبی را برای ادامۀ تحصیل علاقه‌مندان آشنایی با علوم و معارف اسلامی از طریق شبکۀ اینترنت فراهم می‌آورد.

بر این اساس ‌علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های علوم حدیث و علوم و معارف قرآنی در مقطع کارشناسی و نیز رشتۀ علوم حدیث با گرایش تفسیر اثری در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند ضمن عضویت در پایگاه دانشکدۀ علوم حدیث به صورت اینترنتی در دورۀ آمادگی برای شرکت در آزمون اختصاصی این رشته‌ها ثبت‌نام کنند.

داوطلبان پس از شرکت در یک دورۀ آموزشی دو ماهه، در آزمونی اختصاصی که تاریخ آن متعاقباٌ اعلام خواهد شد شرکت می‌کنند و در صورت کسب امتیاز لازم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان دانشجوی رسمی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معرفی خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55902138 تماس و یا به ادرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید

http://vu.hadith.ac.ir/


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
پرديس بين المللي اروند دانشگاه شهيد چمران اهواز براي نيم سال دوم سال تحصيلي 89-1388 در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، پرديس بين المللي اروند دانشگاه شهيد چمران اهواز با مجوز رسمي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دوره هاي کارشناسي ارشد را در رشته هاي مهندسي الکترونيک، ژنتيک (گرايش سلولي – ملکولي)، مهندسي کامپيوتر (گرايش هوش مصنوعي) و مديريت (گرايش مالي و بازاريابي) راه اندازي کرده است.
به فارغ التحصيلان هر رشته از دوره کارشناسي ارشد پرديس بين المللي اروند، مدرک رسمي دانشگاه شهيد چمران اهواز مورد پذيرش وزارت علوم اعطا مي شود.
ارائه مدرک کارشناسي يکي از دانشگاههاي ايران يا خارج از ايران که مورد تأييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري باشد، قبولي در مصاحبه حضوري و داشتن معدل 14 از 20 (يا معادل آن براي داوطلبان ساير کشورها)، روشن بودن وضعيت نظام وظيفه و در اين خصوص نداشتن منع قانوني براي ادامه تحصيل و ارائه ي گواهي شرکت در آزمون زبان انگليسي و کسب حداقل نمره در يکي از آزمون هاي زبان شرايط پذيرش دانشجو در پرديس بين المللي داشنگاه شهيد چمران اهواز است.


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ضوابط و نحوه ثبت نام و پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس ابلاغ شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی، فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته محل های دانشگاهی خود را بر اساس ضوابط، بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته همنام و متجانس پذیرش می کند.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - زاهدان

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در حال حاضر در 10 رشته مختلف در مقطع كارشناس ارشد دانشجو مي پذيرد.

دكتر جديد الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا - منطقه سيستان و بلوچستان، افزود: قرار است 20 رشته جديد از جمله تورسيم در گرايش هاي رشته جغرافيا، ادبيات مقاومت، حسابداري و حقوق به اين تعداد افزود شود.

وي اظهار داشت: با اين اقدام تعداد رشته هاي مقطع كارشناسي اين دانشگاه به 30 رشته مي رسد.

رييس دانشگاه آزاد زاهدان افزود: در اين رشته ها، هرساله 10 درصد افزايش ظرفيت خواهيم داشت و اين در حالي است كه اين دانشگاه در مقطع دكتري هيچ دانشجويي ندارد.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري فارس: طرح برقراري عدالت آموزشي در پذيرش دانشجو در دوره‌ها تحصيلات تكميلي و تخصصي اعلام وصول شد.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، اميدوار رضايي عضو هيئت رئيسه مجلس پيش از پايان جلسه علني امروز يكشنبه موارد اعلام وصولي را قرائت كرد.
بر اين اساس طرح برقراري عدالت آموزشي در پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تكميل يو تخصصي در دستور كار مجلس قرار گرفت.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - اروميه

رييس دانشگاه پيام نور اروميه، از اضافه شدن هفت رشته به مجموع رشته‌هاي دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور استان در سال جاري خبر داد.

دکتر رسول بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين باره گفت: امسال رشته اقتصاد در مركز ماکو، علوم سياسي در مركز شاهين دژ، روان شناسي و علوم کامپيوتر در مركز مياندوآب، مهندسي کامپيوتري سخت افزار در مركز خوي، اقتصاد کشاورزي در مركز مهاباد و رشته حسابداري در مركز نقده ايجاد شده است.

وي فعاليت موسسات غيرمجاز فراگير را از معضلات اصلي پيش روي جامعه دانشگاهي بيان و تصريح كرد: از زماني که بحث دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور مطرح است، گروهي سودجو با عناوين و تبليغات فريبکارانه در سطح کشور اقدام به فعاليت كردند که بر اساس آن تعداد زيادي از داوطلبان متضرر شده اند.

بهنام در باره اقدامات صورت گرفته براي مقابله با فعاليت اين موسسات، گفت: دانشگاه پيام‌نور استان همانند ساير مراكز پيام‌نور کشور با مکاتباتي که با فرماندار و دستگاه‌هاي بازدارنده انجام داده موفق به شناسايي اين موسسات و مهر و لاک کردن آنها شده است.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸
معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه را اعلام کرد و گفت: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از 5 تا 15 بهمن 10 روز فرصت دارند برای ثبت نام در این کنکور اقدام کنند.

محمدرضا مهرادفر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: داوطلبان از فردا دوشنبه 5 بهمن ماه تا 15 بهمن ماه فرصت دارند در آزمون کارشناسی ارشد سال 89 ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 23 تا 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: داوطلبان باید با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری با ورود به سایت مرکز آزمون www.azmoon.org در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مهرادفر در زمینه توزیع کارت این آزمون نیز گفت: کارت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چند روز پیش از برگزاری آزمون توزیع خواهد شد.

به گزارش مهر، در حال حاضر 121 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری دوره های کارشناسی ارشد هستند و 252 رشته در این واحدها ارائه می شود. در مجموع یک هزار و 128 رشته - محل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که این تعداد نسبت به سال 87 بیست درصد افزایش داشته است.

ظرفیت پذیرش این آزمون هنوز مشخص نشده اما دانشگاه آزاد سال گذشته 10 درصد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد را پذیرش کرد.

متقاضیان دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در این دوره به صورت اینترنتی اقدام کنند.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام 235 هزار و 420 نفر در آزمونهای کاردانی به کارشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور خبر داد.حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در کنکور کاردانی به کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور 11 هزار و 428 نفر و در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 102 هزار و 986 نفر ثبت نام کرده اند.

وی اظهار داشت: همچنین در کنکور کارشناسی فراگیر نیز 121 هزار و 6 نفر موفق به ثبت نام شدند.به گزارش مهر، ثبت نام در آزمون کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور روز گذشته و ثبت نام در کنکورهای کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور24 دی ماه پایان پذیرفت.به گزارش مهر، محاسبه دروس گذرانده دوره دانشپذیری پس از قبولی به عنوان ترم اول و عدم الزام به شرکت در کلاس در طول دوره دانشپذیری و تحصیل در دانشگاه از مزایای تحصیل در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شده است.انتخاب یک رشته در چند مرکز یا واحد توسط داوطلب و گزینش دانشجو بر اساس بالاترین رتبه علمی نیز سایر ویژگی های دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور است.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸


 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.