دومين جدول رتبه بندي وبومتري منتشر شد
 
نسخه شماره دو رتبه بندی وبومتریک یا وب سنجی سال 2011 در ماه جولای منتشر شد که بر اساس آن 10 دانشگاه آمریکایی 10 جایگاه برتر جهان را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش مهر، رتبه بندی وب سنجی از سال 2004 تا به امروز سالانه دوبار منتشر می شود و اطلاعات آن که طی هفته اول ماه ژانویه و جولای جمع آوری شده تا در پایان ماه های ذکر شده منتشر شوند، بیش از 20 هزار موسسه آموزشی و دانشگاهی را تحت پوشش خود قرار می دهند. هدف ایجاد انگیزه برای اساتید و موسسات است تا به گونه ای در فضای شبکه حضور داشته باشند و فعالیت های خود را با دقت بازتاب دهند.

در صورتی که عملکرد وب سنجی یک موسسه پایین تر از حد انتظار باشد، مقامات موسسه باید سیاست های وب سنجی خود را مورد بازنگری قرار داده و موجب بهبود حجم و کیفیت انتشارات الکترونیکی خود شوند.

اکنون پایگاه رتبه بندی وب سنجی نسخه دوم رتبه بندی سال 2011 خود را بر اساس شاخص هایی مانند اندازه صفحات وب (size)، قابلیت مشاهده از سوی دیگران و میزان لینک هایی که مراکز دیگر به سایت اصلی داده باشند (visibility)، فایل های قابل دسترسی ( rich file) و همچنین تعداد منابع علمی سایت و میزان ارجاعات به آن (scholar) منتشر کرده است.

رتبه های جهانی دانشگاه ها

بر اساس رتبه بندی جدید وبومتریک، رتبه 10 دانشگاه برتر جهان باز هم به 10 دانشگاه و موسسه آکادمیک آمریکایی اختصاص یافته است. MIT (موسسه تکنولوژی ماساچوست) در رتبه اول، هاروارد در رتبه دوم، استنفورد در رتبه سوم، کرنل رتبه چهارم، کالیفرنیا برکلی در رتبه پنجم، میشیگان در رتبه ششم، ویسکنزین مدیسن در رتبه هفتم، واشنگتن در رتبه هشتم، مینه سوتا در رتبه نهم و دانشگاه پنسیلوانیا در رتبه دهم قرار دارند.

10 دانشگاه برتر جهان از دیدگاه وب سنجی

در قاره اروپا نیز چهار دانشگاه بریتانیایی رتبه های اول 10 کشور برتر در اروپا را به خود اختصاص داده اند و سپس در ادامه دانشگاه هایی از اطریش، نروژ، فرانسه، هلند و سوئیس 10 دانشگاه برتر از نظر وب سنجی را تشکیل داده اند:

رتبه وب سنجی 10 دانشگاه برتر اروپایی

در کشورهای آمریکای لاتین برتری دانشگاه های برزیلی در رتبه بندی وب سنجی کاملا به چشم می آید به شکلی که از 10 کشور برتر آمریکای لاتین هفت دانشگاه به برزیل اختصاص داشته و سه دانشگاه دیگر به مکزیک، شیلی و آرژانتین تعلق دارند:

رتبه وب سنجی 10 دانشگاه برتر آمریکای لاتین

دانشگاه های آمریکای شمالی تقریبا مانند همیشه علاوه بر به دست آوردن رتبه اول جهان، در لیست جهانی وب سنجی دانشگاه های جهان اکثریت جایگاه ها را به خود اختصاص داده اند:

رتبه وب سنجی 10 دانشگاه برتر آمریکا و کانادا

نام کشور موسسه رتبه آمریکایی رتبه جهانی
آمریکا دانشگاه MIT 1 1
آمریکا دانشگاه هاروارد 2 2
آمریکا دانشگاه استنفورد 3 3
آمریکا دانشگاه کورنل 4 4
آمریکا دانشگاه کالیفرنیا برکلی 5 5
آمریکا دانشگاه میشیگان 6 6
آمریکا دانشگاه ویسکانزین 7 7
آمریکا دانشگاه واشینگتن 8 8
آمریکا دانشگاه مینه سوتا 9 9
آمریکا دانشگاه پنسیلوانیا 10 10
از میان 50 کشور برتر جهان در جدید ترین رتبه بندی وب سنجی، تنها نام 11 دانشگاه دیده می شود که به آمریکا اختصاص ندارد و 39 دانشگاه دیگر همگی متعلق به ایالات متحده آمریکا هستند.

همچنین 10 دانشگاه برتر رتبه بندی وبومتریک اقیانوسیه به کشور استرالیا اختصاص داشته و دانشگاه های آفریقای جنوبی با در اختیار داشتن 8 جایگاه از 10 جایگاه رتبه بندی وب سنجی برترین دانشگاه های قاره آفریقا را تشکیل داده اند.

منبع: جام جم آنلاين:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : سه شنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۰

سلام به همگي خسته نباشيد اميدوارم  سوالات آزمون ارشد را به خوبي پاسخ داده باشيد وبا درصدهاي خوب ورتبه هاي  عالي بتوانيد در  گرايش ومحل مورد نظر خود قبول شويد .

راستي امتحان چطور بود؟

سوالات  چه درسي آسان وكدام سخت بود؟

كدام يك از منابعي كه خوانده ايد فكر مي كنيد به شما كمك كرد وبراي شما مفيد بوده؟

پاسخهاي خود را با ذكر رشته خود  در قسمت نظرات  اين  مطلب بنويسيد.

درضمن دوستان گرامی من بخش نظرخواهی را فعال گذاشتم می توانید پیرامون آزمون ارشد ۸۹  با یکدیگر به تبادل نظر بپردازید .

متاسفم برای افرادی که  آزادی می خواهند ولی آزادگی ندارند من در این  پست قسمت نظر خواهی را  فعال گذاشتم تا دوستان شرکت کننده در آزمون ارشد ۸۹ با هم تبادل نظر نمایند تا کمی خیالشان راحت شود  خوب می دانم بعضی مانند من بعد از امتحان دنبال این هستند که کدام را درست زدند کدام را غلط واینکه دیگران چطور امتحان دادند ولی این حرفهای زشت در شان یک مسلمان نیست که عده ای می نویسند  متاسفم متاسف ....

متشكرم .موفق وسربلند باشد:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۸
 

سلام به دوستان داوطلب شركت كننده در آزمون كارشناسي ارشد  

امروزسه شنبه۲۷بهمن ماه  می باشد از فردا  صبح آزمون کارشناسی ارشد رشته های مختلف آغاز می شود وتا ۳۰ بهمن ادامه دارد .تا به حال هر چه خوانده اید  اندوخته های شما است از این پس  باید اول توکل به خدا نمایید وبه خواسته او رضایت بدهید که او یه صلاح بندگانش آگاه تر می باشد.امشب با خیالی آسوده پس از راز ونیاز با خدا به موقع بخوابید تا صبح فردا هم سر نماز صبح سرحال باشید هم برای امتحانات.

راستی دوستان گرامی فراموش نکنید هیچ چیز به اندازه یاد خدا آرامش نمی دهد وتسلیم خدا وخواسته او بودن.

پس با نیت  خدا پسندانه قدم در این مسیر بگذارید .حتما قرآن بخوانید هم به قلب وروح شما آرامش می بخشد وهم اضطراب را از  شما دور می نماید.به خود تلقین  نکنید من بلد نیستم ونمی توانم .مطمئن باشید کسی که به خدا توکل نماید می گوید انشا الله  وهرچه خدا بخواهد ودر قلبش نیز همین را معتقد است پس آرام بر سر جلسه می نشیند وسعی خود را با امید به خدا می نماید ونتیجه را به خدا واگذار می نماید ومی گوید خدایا هرچه تو بخواهی .شک نکنید شاید خدا نخواهد ما قبول شویم یعنی  باز راضی باشیم هر چه او خواست؟

عزیزان آری هرچه اوخواست چون او ارحم الراحمین است وبهترین را برای ما می خواهد  واول  وآخر خواسته او محقق می شود پس تسلیم اراده الهی باشید.اگر قبول شوی نعمتی دیگر در اختیار داری وفرصتی دیگر تا در مسیر تحصیل  مورد آزمون خدا باشی واگر خدای ناکرده قبول نشدی مطمئن باش حکمتی در کار است وقرار است در مسیری دیگر موفق شوی البته اگر خودتان سستی وسهل انگاری نکرده باشید وهمه تلاش خود را کرده باشید (ودر نتیجه قبول نشوی) این حتما به صلاح تو است.

اما آنها که کم کاری کرده اند دیگر غصه خوردن فایده ندارد بروید وامتحان خود را با امید به خدا بدهید ولی توقع خود را تا حد تلاش خود کنترل نمایید وانشاالله که همه قبول شوید ولی خودتان می دانید  عده ای هم باید بمانند تا با سال بعدی ها رقابت کنند .

دوستان آیه الکرسی را فراموش نکنید .موفق باشید وانشا الله همه شما قبول شوید .آمین:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۸
 

سلام.امشب شب شهادت است شهادت مهر تابان پناه غریبان ضامن آهو(ع).

ايشان برتر از فرشتگانند ومقرب خداوند  هرچه گفتني است خود مي گويند فقط كافي است به حرم مطهر ايشان  دقیقه ای نظاره  نماييم.

زيارتتان قبول  باشد.حتي از راه دور

در اين شبها التماس دعا داریم .سر نمازهايتان وقتي قلبتان مي لرزد واشكتان سرازير مي شود مارا هم دعا نماييد.

 :: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : یکشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۸
رحلت پيامبر مهر ورحمت (ص)وشهادت  امام  حسن(ع) را تسليت مي گوييم.

دلـم بـه یـاد تـو امـشـب لـبـالـب از شـور اسـت        تو کیستی که حریمت چو کعبه مشهور است؟

به ادامه مطلب مراجعه نماييد...:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : جمعه بیست و سوم بهمن ۱۳۸۸
 
 

آب زنيد راه را هين که نگار مي‌رسد                    مژده دهيد باغ را بوي بهار مي‌رسد

راه دهيد  يار را  آن مه  ده  چهار  را                     کز رخ نوربخش او  نور نثار مي‌رسد

 
 روز پیروزی ما روز شکست دشمن   روز خوب پیروزی ۲۲ بهمن

سلام .سلامی به قشنگی همه   گلهای لاله .

 دوستان گرامی فرا رسیدن ایام دهه فجر ُ سپیده دم پیروزی ُپیروزی بر فساد و  جیره خواری بیگانه مبارک همه شما باشد . امسال باید با شکوه بیشتر  این ایام را به خاطرات سپرد تا دشمنان بدانند جمهوری اسلامی هنوز هم هدف ماست.

به امید پیروزی نهایی حق بر باطل وظهور سید وامام ومولایمان امام مهدی(عج)

    :: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : دوشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري فارس: معاون سازمان سنجش آموزش كشور گفت: 20 درصد ظرفيت آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) در هر رشته محل به رزمندگان واجد شرايط كه حد نصاب نمره علمي لازم را احراز كرده باشند اختصاص مي‌يابد.

حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اين‌كه 20 درصد ظرفيت در هر رشته محل به رزمندگان واجد شرايط كه حد نصاب نمره علمي لازم را احراز كرده باشند اختصاص مي‌يابد، افزود: در گزينش نهايي رشته محل‌هاي مورد تقاضاي آموزش و پرورش يك ظرفيت از هر رشته محل به داوطلبان واجد شرايط كه حد نصاب نمره را كسب كرده باشند به صورت اضافه ظرفيت اختصاص مي‌يابد.
وي با تأكيد بر اين‌كه گزينش نهايي آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) بر اساس نمره كل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل دوره كارشناسي است، گفت: اعمال 20 درصد معدل دوره كارشناسي بر اساس مصوبه كميته مطالعه و برنامه‌ريزي آزمون تحصيلات تكميلي به صورت تراز اعمال مي‌شود.
منبع:خبرگزاری فارس


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد، متفرقه
ن :
ت : یکشنبه بیستم دی ۱۳۸۸
سلام.ماه محرم را به همه عاشقان سالار معصوم شهدا وهمه خاندان پاکش(ع) تسلیت می گویم.

مجبور به این پست شدم تا جوابی کلی دهم .

چرانه درپی عزم دیارخودباشم                  چرانه خاک سرکوی یار خود باشم
غم غریبی وغربت چوبرنمی تابم               به شهر خود روم  وشهریار خود باشم
زمحرومان سراپرده ی وصال شوم              زبندگان خداوند خود باشم
چوکار عمر نه پیداست باری آن اولی          که روز واقعه پیش نگار خودباشم
زدست بخت گران خواب وکار بی سامان     گرم بود گله رازدار خود باشم
همیشه پیشه من عاشقی ورندی بود       دگر بکوشم ومشغول کار خودباشم
بود که لطف ازل رهنمون شود...               وگرنه تابه ابد شرمسار خود باشم:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : جمعه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۸

سلام دوستان بازدید کننده

به خدا مي سپارمتان

که تابه حال نوشته های من را تحمل کردید هرچند مطالب چندان مفیدی نگذاشتم به کارتان بیاید .اما سعی خودم را کردم. من از شماها خداحافظی می کنم واگر وعده ای دادم عمل نکردم ببخشید مطمئن باشید امکانش فراهم نشد .همه روزی می آیند وروزی می روند .من نزدیک ۵ ماه مزاحم شما بودم .به هر حال ببخشید.

خداحافظ همه شما به امید قبولی همه شما عزیزان در کارشناسی ارشد وخوشبختی شما در دنیا وآخرت

نرگس عنایتی

دانشجوی مهندسی کامپیوتر پیام نور کرج:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : سه شنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۸۸
سلام.۱۶ آذر چه اتفاقی افتاده است که نام روز دانشجو را به خود اختصاص داده است؟

روز دانشجو گرامي باد

به نظر می رسد با توجه به اهمیت روز دانشجو هنوز درباره این روز به اندازه کافی اطلاع رسانی
 صورت نگرفته و تنها سالانه انتشار اخباری در این باره تکرار می شود. در پی خلاصه ای از واقعه ای
که باعث شده است 16 آذر روز دانشجو شود، می آید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید.:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : دوشنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۸
اي عاشقان شهررا چراغاني کنيد

عيد  غدير خم برعاشقان ولايت مبارك باد

 واقعه غديريک عيد اصيل اسلامي است که در سال دهم هجرت مصادف با روز هجدهم ذي الحجه به وقوع پيوست و اين روز نه تنها از روزهاى بسيار مهم در تاريخ زندگى پيامبر اسلام، بلکه مهمترين حادثه در تاريخ اسلام است و نشانگر تداوم خط نبوت، اکمال دين، اتمام نعمت و موجب خشنودي خداست .

در اين روز پيامبر اکرم(ص)، اميرالمؤمنين على(ع) را رسماً براى جانشينى خود تعيين کردند؛ کفّار که آئين اسلام را قائم به شخص مي دانستند و انتظار داشتند با از ميان رفتن پيامبر زمينه هاي اسلام ناب محمدي نيز به تدريج برچيده شود، از اين عمل رسول اکرم (ص) دچار ياس و نوميدي شدند .

به ادامه مطلب مراجعه كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : شنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۸

رشته كامپيوتر كه باعث جهاني شدن اطلاعات و ارتباطات شده است، رشته روز و رشته آينده است تا جايي كه پيش بيني مي شود تا 10 سال ديگر در كشورهاي پيشرفته مردم همان قدر كه به نيروي برق وابسته هستند به شبكه اينترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضيحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از كامپيوتر در زندگي روزمره، اشتغال و موقعيت كاري خوبي را براي فارغ التحصيلان اين رشته فراهم كرده‌است تا در قالب شركت‌هاي توليدكننده نرم افزار، شركت‌هاي توليدكننده قطعات، مراكز صنعتي – توليدي، شركت‌ها و موسسات خدماتي، مراكز آموزشي و ... مشغول به كار شده و فعاليت كنند. با توجه به پيشرفت كند ايران نسبت به جامعه جهاني در سال‌هاي اخير نياز به مهندسين خلاق و كوشا در اين زمينه كاملاً احساس مي‌شود.
روند رو به رشد استفاده از كامپيوتر در محافل عمومي و خصوصي، استفاده گسترده از شبكه اينترنت و زمينه‌هاي مرتبط با آن، فراهم آمدن شرايط آموزش و تجارت الكترونيك همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا از اكنون چشم انداز روشني نسبت به آينده اين رشته وجود داشته باشد به نحوي كه فعالان در اين زمينه از آينده معلوم و مطمئني برخوردار خواهند بود. تنها نگراني به قسمت نرم افزار مربوط مي‌شود كه بايد مهندسان خلاق ايراني اقدام به تهيه نرم افزارهاي گوناگون و كارآمد كرده تا تنها مصرف كننده صرف نباشيم.

اين گرايش در کنار گرايش الگوريتم و محاسبات از گرايش‌هايي است که دانشجويان داراي مدرک کارشناسي از گرايش نرم افزار مي‌توانند بطور مستقيم و بدون نياز به گذراندن واحدهاي جبراني به تحصيل در آن بپردازند تفاوت اين دو گرايش در ضريب دروس تخصصي نرم افزار در کنکور کارشناسي ارشد است. به اين صورت که اين دروس در گرايش مهندسي نرم افزاربا ضريب 2 اعمال مي‌شوند حال آنکه در گرايش الگوريتم و محاسبات ضريب 3 منظور مي‌شود. در نتيجه دانشجوياني که تسلط کامل‌تري به دروس نرم افزاري دارند براي تحصيل در رشته مهندسي نرم افزار مي‌بايست نسبت به دانشجوياني که قصد ادامه تحصيل در گرايش الگوريتم و محاسبات را دارند، داراي توانايي‌هاي رياضي و کامپيوتر پايه بيشتري باشند. با توجه به دروسي که در اين گرايش از گرايش‌هاي کارشناسي ارشد، ارائه مي‌شوند، دانشجو مي‌تواند توانايي‌هاي متفاوتي را کسب کند

:: موضوعات مرتبط: مشاوره، درباره گرایشهای رشته، متفرقه
ن :
ت : یکشنبه هشتم آذر ۱۳۸۸
عيد قربان؛ آزمون بندگي
** آغازي بر يک پايان
عيد قربان، تنهاروزي از بي شماري ايام نيست تا در تعيّن يک نامْ معنا، در قاموس واژه هاي يک قومْ توضيح، و در فرهنگ يک آيينْ تفسير شود. اين روزْ روايت اوج مند زيباترين حکايت عشق آسمانيِ يک انسان الهي است. اين روز، فرجامِ نيک يک مناسکْ و آغاز يک راه است؛ پايان رنج هاي سفر، اشک هاي شوق، تن پوش هاي برابري، درس هاي برادري، بارقه هاي رحمت، لحظه هاي خاکْ ساري، هنگامه هاي برائت، و آغاز راهي است براي حفظ همه اين ره يافت ها، فصلي براي همه اين شکفتن ها و ترنّمي براي آفريده شدن دوباره. عيد قربان، عيد بشارت هاي الهي و روزي براي باز يافتن خودِ گم شده انسان است.
لطفاْ به ادامه مطلب مراجعه کنید.


:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : شنبه هفتم آذر ۱۳۸۸

با توجه به گسترش روزافزون دنياي کامپيوتر امروزه بيش از هر زمان ديگري نياز به متخصصان کامپيوتر احساس مي‌شود. امروزه يک مهندس کامپيوتر اگر علاقمند به کار باشد، هيچ وقت با مشکل بي‌کاري روبه رو نمي‌شود. به خصوص مهندسين نرم افزار فرصت‌هاي شغلي بيشتري داشته و براي کارکردن نياز به امکانات و تجهيزات زيادي ندارند. فرصت‌هاي شغلي اين رشته به حدي گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصيلان اين رشته به راحتي جذب بازار کار مي‌شوند بلکه دانشجويان دو سال آخر اين رشته نيز مي توانند وارد بازار کار شده و فعاليت کنند. براي مهندسين سخت افزار هم امکان کار در شرکت‌هاي توليد کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتي – توليدي بسيار فراهم است و از نظر سطح درآمدي هم با توجه به دانش و پشتکار شخصي در حد قابل قبول و ايده‌آلي قرار دارند. از طرفي با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اينترنت زمينه کار در اين موضوع نيز بسيار مهياست.:: موضوعات مرتبط: مشاوره، درباره گرایشهای رشته، متفرقه
ن :
ت : شنبه هفتم آذر ۱۳۸۸

توانايي ذهني ويژه‌اي براي تحصيلي در اين رشته مورد نياز نيست. البته دانشجوياني كه پايه رياضي قوي و توانايي استدلالي و استقرايي بهتري دارند، در اين رشته موفق‌ترند. از لحاظ جسماني مهمترين ويژگي داشتن قدرت بصري خوب است و دانشجوياني با قدرت شنوايي و حركتي پايين نيز مي‌توانند در اين رشته ادامه تحصيل دهند.

مهمترين نكته‌اي كه در مورد اين رشته مي‌توان عنوان كرد، داشتن روحيه مطالعه مستمر است؛ چرا كه سرعت پيشرفت علم در اين رشته نسبت به رشته‌هاي ديگر بسيار بالاست و دانشجو بايد بطور مستمر در پي مطالب جديد و يادگيري آن‌ها باشد

:: موضوعات مرتبط: مشاوره، درباره گرایشهای رشته، متفرقه
ن :
ت : سه شنبه سوم آذر ۱۳۸۸
امام رضا (ع) اسوه کامل عبوديت و تجلي روح نبوت
امام رضا (ع) اسوه کامل عبوديت و تجلي روح نبوت
درهاي آسمان بار ديگر گشوده شد و پرتوي از نور درخشان امامت رابر زمينيان عرضه كرد،
  
  هشتمين خورشيد خاندان امامت در11 ذي القعده سال 148 هجري از مدينه منوره طلوع کرد تا با وجود سرشار از نيکي، مهرباني و هدايت خود بر اين انسان هاي خاکي و تشنه هدايت رخ بنمايد.
امام علي ابن موسي الرضا (ع) زاده شد تا در دوران خفقان و ظلم وبي عدالتي ها سرچشمه اي باشد از نور و روشنايي و پناهگاهي براي خداپرستان. امامي که هنوز پس از قرن ها تلالو لطف و مهرباني اش در سراسر گيتي نمايان است و هنوز هم قلب هاي آکنده از عشق اهل بيت (ع) چشم به گنبد طلايي آن حضرت دوخته اند تا اندکي از درياي بيکران شفاعت و بخشندگي ايشان را دريابند.
لطفاً به ادامه مطلب مراجعه كنيد.


:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : پنجشنبه هفتم آبان ۱۳۸۸

فهرست كتاب‌هاي پرسش‌ها و پاسخ‌هاي تشريحي كارشناسي ارشد چاپ 1388 سازمان
سنجش آموزش كشور

لطفاًبه ادامه مطلب مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: منابع کارشناسی ارشد، متفرقه
ن :
ت : پنجشنبه هفتم آبان ۱۳۸۸
سلام. همه ما مي دانيم كه امام ششم معصوم وعزيزمان(ع) شاگردان بسياري تربيت كرد چون زراره و جابربن حيان .شهادت اين امام عزيزتر از همه عزيزان را به شما شيعيان ومسلمانان تسليت مي گويم وبا هم دعا كنيم تا پيرو راستين راه پر از نور ۱۴ معصوم (ع)باشيم.

ياحق:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : سه شنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۸
اولين دانشگاه ايران در سال 1313 با هدف ايجاد مركزي براي آموزش عالي تاسيس شد.
اگر چه برخي اعلام كرده‌اند كه اولین طلیعه تأسیس دانشگاه در ايران، تأسیس دارالفنون بوده و پیش از تأسیس دانشگاه تهران، نيز مدارس عالی حقوق و دارالمعلمین نيز تأسیس شدند،‌ اما هدف اين پست ارائه تاريخچه دانشگاه در ايران نيست بلكه معرفي دانشگاه‌هاي بزرگ ايران است كه در مطالب مرتبط اين پست مي‌بينيد:
آشنايي با دانشگاه صنعتی اصفهان
آشنايي با دانشگاه شيراز
آشنايي با دانشگاه شهید چمران اهواز
آشنايي با دانشگاه تربیت مدرس
آشنايي با دانشگاه هنر تهران
آشنايي با دانشگاه تربيت معلم
آشنايي با دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي
آشنايي با دانشگاه صنعت آب و برق
آشنايي با دانشگاه شاهد
آشنايي با دانشگاه الزهراء (س)
آشنايي با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
آشنايي با دانشگاه امام حسین (ع)
آشنایی با دانشگاه علامه طباطبايي
آشنايي با دانشگاه فردوسي مشهد
آشنايي با دانشگاه علوم پزشكي تهران
آشنايي با دانشگاه امام صادق (ع)
آشنايي با دانشگاه علمی - کاربردی
آشنايي با دانشگاه صنعتی اميرکبير
آشنايي با دانشگاه شهيد بهشتي (1339-)
آشنايي با دانشگاه علم و صنعت ايران (1308-)
آشنايي با دانشگاه پيام نور (1367-)
آشنايي با دانشگاه صنعتي شريف
آشنايي با دانشگاه تهران (1313-)
آشنايي با دانشگاه آزاد اسلامي (1361-)

منبع:همشهری آنلاین:: موضوعات مرتبط: مشاوره، دانشگاهها وظرفیت آنها، متفرقه
ن :
ت : شنبه هجدهم مهر ۱۳۸۸
سلام به دوستان گرامی  علاقه مند به ورود به دوره کارشناسی ارشد دانشگاهها یکی از موسسه هایی که کتابهایی خوب برای  آمادگی کارشناسی ارشد ارائه داده است انتشارات پوران پژوهش است .شاید در منابعی که هر کدام از شما برای خواندن جهت کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید حداقل یک کتاب این انتشارات باشد . می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید و مجموعه کتابهای رشته خود را انتخاب کنید اگر بر روی هر کدام از کتابها که می خواهید کلیک کنید نسخه PDF آن کتاب قیمت کتاب وحتی متن کامل کتاب را می توانید مشاهده کنید البته بگویم که  نسخه PDF متن کامل آن نیست ۱۰ تا ۲۰ صفحه آن جهت مشاهده وآشنایی شما با آن کتاب است تا بهتر تصمیم بگیرید از همین سایت پوران پژوهش می توانید به صورت اینتر نتی کتاب مورد نظر خود را خریداری نمائید. این یک تبلیغ نیست قبلاْ هم نوشته ام من سعی در معرفی کتابها ومنابع موسسات مختلف دارم تا خودتان کدام را انتخاب کنید فقط این مطالب جهت آشنایی است.

متشکرم

انتشارات پوران پژوهش:: موضوعات مرتبط: دانلود جزوه وكتاب، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
پارسه براي هر آزمون از 8 آزمون، سرفصل‌هايي را مشخص كرده است كه اين سرفصل‌ها با محتوايي كه داوطلب براي آمادگي كنكور كارشناسي ارشد لازم دارد، كاملا تطابق دارد. اگر داوطلبي بتواند هم گام با اين سرفصل‌ها خود را براي آزمون‌ها آماده كند، مي‌تواند مطمئن باشد كه تمامي محتواي لازم براي شركت در آزمون سراسري را به مرور، كسب كرده است. با توجه به تغييرات احتمالي در آزمون سراسري امكان تغيير در سرفصل‌ آزمون‌هاي پارسه نيز وجود دارد. شما بايد هر چند وقت يك‌بار با مراجعه به پورتال پارسه از آخرين تغييرات مطلع شويد.

سرفصلهای آزمونهای مجموعه فنی ومهندسی

سرفصلهای آزمون مجموعه علوم پایه وهنر وکشاورزی

سر فصلهای آزمون مجموعه رشته های علوم انسانی:: موضوعات مرتبط: سرفصل، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
سلام .دوستان گرامی بودجه بندی  که همان تقسیم مباحث است برای برنامه ریزی بهتر جهت آمادگی آزمون کارشناسی ارشد  ومطالب  مورد آزمون  کارشناسی ارشد می باشد.در صورت علاقه به دانستن بودجه بندیها بر روی لینک مربوط به هر کدام کلیک کنید.

بودجه بندی وزارت علوم برای کامپیوتر

ضرایب دروس وبودجه بندی 10 نوع رشته برای موسسه نصیر

 :: موضوعات مرتبط: روشهاي برنامه ريزي، سرفصل، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸

سلام.به داوطلبان كنكور كارشناسي ارشد 1389 .مطمئن هستم بسياري از شما از ماهها پيش درس خواندن براي ارشد89 را شروع كرده ايد .شايد عده اي هم باشند كه تازه شروع كرده اند .نمي دانم هر كدام از شما در چه مرحله اي هستيد در هر كجاي اين مسير كه هستيد اميدوارم با توكل برخداوند وتلاش خودتان  موفق شويد ودر گرايشي كه دوست داريد  ودر دانشگاه مورد نظرتان قبول شويد. آيا گرايشي را كه انتخاب كرده ايد دليلي منطقي براي گزينش آن داريد يا دليلي احساسي يا همين طوري انتخاب كرده ايد.  آيا منابع لازم را در اختيار داريد يا تعدادي را نداريد .در هر حال تلاش خود را در اين ماهها مضاعف كنيد .تا چندماه ديگر يعني بين 4تا5ماه ديگر بايد در آزمون شركت كنيد  ودانسته هاي خود را در معرض محك قرار دهيد تا خالصي از ناخالصي تشخيص داده شود منظورم اينكه نقاط قوت وضعف مشخص مي شود اميدوارم درصد  نقاط قوي شما بسيار بيشتر از نقاط ضعفتان باشد. اي كاش مي توانستم همه منابع را براي همه شما براي دانلود واستفاده قرار دهم تا داوطلبي به خاطر نداشتن منابع كافي در اين ميدان به ناحق كنار گذاشته نشود .بله ناحق به نظر من زماني اين  آزمونها به حق برگزار مي شود كه همه از منابع كافي ودر دسترس ودر توانايي اقتصاديشان برخوردار باشند. مي دانيد كه اجازه نشر هيچ كتاب وجزوه اي وجود ندارد وتا ناشران وموسسات اجازه ندهند نمي توانيم آنها را  در اختيار شما قرار دهيم. بارها  با خودم مي گويم اي كاش ناشران وموسسات اينقدر كه به فكر منافع مادي خود هستند به فكر منافع معنوي نيز بودند يا قيمتها را پايين مي آوردند يا حداقل جزوات را  رايگان در اختيار  دانشجويان پر تلاش قرار مي دادند. كاره اي نيستم واگرنه همه شما را از منابع وجزوات با راه دانلود برخوردار مي كردم. اميدوارم باور كنيد كه جز همين اطلاع رساني هاي ناچيز واينكه براي قبولي وپيروزيتان دعاكنم.وتوفيق در مسير طاعت حق تعالي  را بخواهم كاري  نمي توانم بكنم.
متشكر از بازديد همه شما از اين وبلاگ  هرچند اين ارتباط بيشتر يكسويه شده وشما نظرات ارزشمندتان را  دريغ مي كنيد.اما من هر كمكي بتوانم به شما مي كنم.

به اميد موفقيتتان ومن الله التوفيق:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸
عيد سعيد فطر بر همهعيد سعيد فطر مبارك شما مبارك باد

انشاء الله توشه خوبي در اين

ماه فراهم كرده باشيد ومقبول

حضرت حق افتاده باشد.:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : یکشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۸

سلام به داوطلبين گرامي كارشناسي ارشد 1389 آيا مي خواهيد يكبار خود را امتحان كنيد وبفهميد اگر در آزمون سال 1388 شركت مي كرديد چه رتبه اي  مي آورديد اگر پاسخ شما بله است  روي لينك زير كليك كنيد وارد صفحه اي مي شويد فرم مربوطه را تكميل كنيد وكد رهگيري دريافت شده را يادداشت نمائيد.آنگاه با وارد كردن كد رهگيري مي توانيد دفترچه سوالات آزمون 88 را مشاهده كنيد،پس از آن پاسخنامه اينترنتي را طبق يك آزمون واقعي پر كنيد.در انتها كليد ثبت را بزنيد.

در اين گام كارنامه شبيه سازي شده شما توليد خواهد شد و و اطلاعات تخصصي در زمينه اينکه  مجاز به انتخاب رشته شدن و رتبه احتمالي در گرايشهاي مختلف  را به شما خواهد داد. نمره کل شما با نمرات کل نفرات شرکت کننده در آزمون سراسري مقايسه خواهد شد.

برگرفته از سايت سنجش تكميلي

از اين قسمت وارد شويد. طرح 2020:: موضوعات مرتبط: سوالات کارشناسی ارشد، مشاوره، متفرقه
ن :
ت : شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۸

سلام به همه داوطلبين كارشناسي ارشد مهندسي نفت .ببخشيد اگر پاسخ درخواست شما دير شد.

من يك سايت معرفي مي كنم اميدوارم مفيد باشد وپاسخ خود را آنجا بيابيد.

کارشناسی ارشد مهندسی نفت:: موضوعات مرتبط: منابع کارشناسی ارشد، سوالات کارشناسی ارشد، دانشگاهها وظرفیت آنها، درباره گرایشهای رشته، متفرقه
ن :
ت : یکشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۸۸

شمادونازنين فرزند من وشما اي فرزندان اكنون وآينده دنيا،سفارشهايم را بشنويد وبه گنجور قلب بسپاريد وبادست عمل وكردار نيك از آن استفاده كنيد.
پيش ازهمه وصيت من آن است كه درهمه حال پارسا وپرهيزگار باشيد وخداوند بزرگ رادر پنهان وآشكارناظر ومراقب بدانيد.
دنيا را مخواهيد كه اوخود به دنبال شما عاشقانه خواهد افتاد وهرچه دلربايي وعشوه مي كند دلباخته ومجذوبش مشويد كه سخت ناپايدار وپرفريب است.
حقگو باشيد وباصريحترين لهجه حق را بيان كنيد وجزرضايت پروردگار ازاينعمل نتيجه اي مخواهيد.
يار ستمديدگان ومستمندان باشيد وباجان  ناپاك ستمگر سخت دشمني وعداوت ببنديد.
در رفع اختلافات اجتماع بامنتهاي فعاليت دامن بركمر زنيد كه پيغمبراكرم(ص) فرمودند:"تمشيت امورتوده ازنماز وروزه درپيشگاه خداوند عزيزتر است."
زنهار،زنهار!يتيمان را فراموش نكنيدوازبيچارگي آنهاغافل مباشيد."
زنهار !حق همسايگان را به نيكويي ادا كنيد كه آنچنان پيغمبر(ص)درباره همسايه وصيت كرد كه ماپنداشتيم خدابراي آنها از ميراث ما همچون افراد خانواده سهمي معلوم فرمايد.
عزيزان من ،قرآن راعزيز نگاهداريد ودر انجام آن آيين مقدس هرگز خودداري مكنيد.:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ ﴿1﴾ وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ ﴿2﴾لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ ﴿3﴾

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ ﴿4﴾سَلَامٌ هِيَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ ﴿5﴾

شب قدر از هزار شب بهتر است:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : سه شنبه هفدهم شهریور ۱۳۸۸
سلام. شب ضربت خوردن مولای متقیان علی(ع)جوانمردترین عالمین به دست نامردترینهای عالم را به شما شیعیان تسلیت می گویم وضمن گرامیداشت این شبهای پربرکت قدر که به فرموده خدا از هزار ماه بهتر است از همه شما التماس دعا دارم.

در نهج البلاغه آمده است:

در آن شب که سپیده دم جام شهادت نوشید یک چشم به خواب رفت وسراسیمه بیدار شد وحیرت زده فرمود:مرا خواب کوتاهی در ربود وچشم دلم به روی پیغمبر(ص)گشوده گردید.از دست شما بدو شکایت بردم وناکامیهای خویش پیش اوباز شمردم.

با پیامبربزرگ(ص)از کجی ها وکجرفتاری های امت داستانها گفتم تا آنجا که دستور نفرین از وی بازگرفتم ولب به نفرین بگشودم.

خداوندابرمن  ترحم کن وقومی دیگرکه بامن سازگارتر باشندوباقلبم آشنایی بیشتر گیرند به سوی من بران خداوندا به کیفر آنچه با من رفت برجای من کسی را بنشان که برای آنان از من ناسازگارتر وبیگانه تر باشد.

پس بیایید ما قومی نباشیم که دل پاک ونورانی این امام معصوم ومظلوم را بدرد آورد.انشاءلله:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : سه شنبه هفدهم شهریور ۱۳۸۸

سلام. دوستان خوب كتاب وعلم .شما كه  مي خواهيد در كارشناسي ارشد شركت كرده وموفق شويد .بعضي مي گويند اصلاً براي چه بخواهيم زحمت به خود داده وكارشناسي ارشد بخوانيم. مگر كارشناسي خوانديم فايده اي دارد؟
نمي دانم جواب شما به اينگونه سوالات چيست اما من به اين دسته مي گويم ما اخرش ميميريم پس چرا زندگي كنيم چرا اين همه سعي وتلاش كنيم ؟جواب اين را همه مي دانيد چون آخرتي است وبعد از مرگ زندگي واقعي وابدي ما كه  خود با اعمالمان ساخته ايم آغاز مي شود .منظور من اين است آن كسي كه زندگي دنيا را پوچ مي داند همان است كه به معاد ايمان ندارد .كسي هم كه درس خواندن را پوچ مي داند به هدفش ايمان ندارد يا هدف ندارد اگر دارد هدفش دنيوي است كه چون نرسد همه را پوچ مي خواند وبي فايده دوستان گرامي معاد جنبه معنوي  است نه مادي هر هدفي هم مادي باشد لاجرم به سعادت نمي رسد هدف خود از علم وعلم آموزي را خدا ورضاي او قرار دهيد واين را باور كنيد كه اگر قصد شما از علم آموزي خدا ورضايت او باشد معني عميقي براي درس خواندن پيدا مي كنيد .
از علم خود در راه خدا ورضاي او استفاده كنيد ولا غير اين هدف همه ما در هر كاري از جمله درس خواندن بايد باشد.در پست بعدي از هدف ومسائل ديگر خواهم گذاشت.:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : جمعه سیزدهم شهریور ۱۳۸۸


 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.