۴-- محاسبات عددی: به عنوان منبع و تست فقط راهيان ارشد مختصر و مفيد.
5- مدار منطقی: براي تست كتاب پوران پ‍ژوهش كتاب خوبيست كتاب منطقي راهيان ارشد هم خوب است ولي زيادي كامل و سنگين است احتیاجي هم به منبع اصلي ندارد هر چند منبع اصلي طراحي ديجيتال موريس مانوست.
6- معماری : من از روي پوران پژوهش خواندم خلاصه گفته شده ولي من كتابي هم بهتر از آن در بازار نديدم منبعش هم كتاب معماري موريس مانوست كه سيكل هاي دستور العمل هايي كه درآن هست خيلي مهمند هرچند در كتاب پوران هم هستند ولي خلاصه گفته شده.
7- طراحی الگوریتم: كتاب الگوريتم پارسه نوشته دكتر قلي زاده كتاب خوبيست البته اگر بتوانيد جزوه ي دكتر قدسي از شريف را هم پیدا کنید براي ساختمان و الگوريتم بسيار بدرد مي خورد خصوصا اينكه آقاي قدسي خودش معمولا سوالات الگوريتم و ساختمان را مي دهد منبع كتاب هم طراحي الگوريتم نيپوليتان است .
8- سیستم عامل:
به نظر من منبع اصلي براي اين كتاب استالينگ است ولي يك سري فصل ها را بايد از روي سيلبر شاتس خواند كما اينكه بعضي الگوريتم ها فقط در اين كتاب است و در استالينگ يا نيست يا اگر هست فرق مي كندعكس اين موضوع هم صادق است.
منبع سوم هم تننباوم است كه اصلا معلوم نيست از روي كدام منبع سوال داده مي شود امسال چند سؤال در سيلبر شاتس و استالينگ نبود و بايد از تننباوم سؤال داده باشند. البته در كتاب پارسه هم گاها قسمت هايي از تننباوم هم آورده شده براي تست مي توانيد از كتاب پارسه كپي بگيريد و كتاب پوران پژوهش را هم براي تست تهيه كنيد كتاب پوران پژوهش فقط براي داشتن و زدن تست هاي سال هاي قبل بدرد مي خورد و براي درس اصلا خوب نيست(زيرش خط كشيدم كه مطمئن باشيد . تجربه  من را تكرار نكنيد)
در كل از اين درس به طور متوسط 5-6 سؤال آورده مي شود(امسال 4 سوال آورده شد) كه حدود 3 سؤال آن را به راحتي با خواندن يكي از منابع بالا مي شود جواب داد ولي براي كامل جواب دادن بايد همه ي منابع را بخوانيد كه باز هم تضميني در كار نيست چون هميشه يك سؤال وجود دارد كه معلوم نيست از كدام منبع آورده مي شود.
9- پایگاه داده: خودتان را درگير كتاب هاي سنگين و نامفهوم ديت و رانكوهي نكنيد(اين كتاب هاي سنگين به عنوان منبع را بايد در حين پاس كردن درس خواند)

كتاب مقسمي (انتشارات گسترش علوم پایه) را بگيريد و مطمئن باشيد اگر سؤال
نا متعارف نياورندهر5 سؤال راجواب مي دهيدبا زدن سوالات سالهاي قبل مي فهميد كه اصلا از اين درس سوال سخت داده نشده اين درسي است كه مي توان به راحتي در ماه آخر با روزي 2 ساعت آن را 100 زد.
10- هوش مصنوعی:
هر جاي دنيا برويد منبع اصلي راسل است كه در اينجا ترجمه ي بدرد بخوري ندارد تا دوسال پيش فقط ترجمه ي جعفر ن‍ژاد در بازار بود كه ناقص (كتاب اصلي 1080 صفحه و كتاب ترجمه 400) و پر از اشتباه هاي كليدي و مفهومي است كتاب پوران پژوهش براي تست هاي سال قبل و يك سري مطالب كه از روي كتاب اصلي دشوار هستند خوب است ولي بسيار ناقص است وقتي تست ها را زديد متوجه مي شويد كه بعضی تست ها اصلا معلوم نيست از كجا آورده شدند و بعضي تست ها مربوط به مباحث فازي و شبكه ي عصبي است مخصوصا در گرايش IT اين جور سوالات خيلي زيادند روي60% -50% اين درس در گرايش هوش براحتي مي شود حساب كرد.
11- مهندسی نرم افزار: منبع اصلي روگراس پرسمن است البته برخی فصلهاش من کتاب مهندسی نرم افزار پارسه را هم پیشنهاد می کنم توی ترجمه های پرسمن ؛ سالخورده کمتر ایراد دارد
12- نظریه زبان:
بهترين كتاب براي درس و سوال كتاب مقدمه اي بر نظريه زبان ها و ماشين ها تاليف پيتر لينز است و ترجمه ي عبدالحسين صراف زاده هم ترجمه ي خلاصه شده ي خوبي است بايد حل المسائل آن كه تاليف علي رياحي است هم در كنار آن باشد وقتي تمام سوالات كتاب را بدون مشكل حل كرديد مطمئن باشيد در ارشد مشكلي نخواهيد داشت براي تست هاي سال قبل يا مي توان از كتاب پوران پژوهش كه براي فصل هاي آخر هم در درس بدردتان مي خورد وهم از سه جلدكتاب راهيان ارشد را كه در يك جلد تمام دروس مشترك و در دو جلد ديگر دروس تخصصي نرم افزار و دروس تخصصي هوش مصنوعي آورده شده براي تمام دروس استفاده كرد.
13- طراحی و پیاده سازی زبان ها:
يك درس خسته كننده و سنگين كه در اكثر دانشگاه ها به خوبي درس داده نمي شود و در واقع استاد خوبي هم ندارد (كسي را نديده ايد كه از اين درس خوشش بيايد يا در آن قوي باشد) منبع آن ترنس پرات است ولي براي اينكه متوجه بشويد كه كدام قسمت هاي اين كتاب 500 صفحه اي مهم است و جزء سر فصل است و به عبارت ديگر مطالب بيهوده و حفظي اضافي را نخوانيد جزوه ي 60-70 صفحه اي پارسه هم كنار دستتان باشد و از روي كتاب اصلي مطالبي كه زياد خلاصه شده و جا انداخته شده و يا مثال ها ي كتاب را به آن اضافه كنيد.
14- کامپایلر:
منبع اصلي اي هو- ستهي-اولمن است ولي اين كتاب ترجمه ي خوبي ندارد و ترجمه قلزم نه نثر خوبي دارد و نه صفحه آرايي خوبي و نه مطالب را خوب توضيح داده است بهترين گزينه براي آن جزوه ي دكتر قاسم ثاني از شريف است كه البته جزوه ي پارسه هم همان است كه مي توانيد آن را كپي كنيد. براي تست هم كه همان 3 جلد راهيان ارشد كافي است.
15- گسسته:
منبع اصلي روسن است كه خيلي سنگين است و تا جايي كه مي دانم ترجمه هم ندارد يك منبع ديگر هم كتاب 4 جلدي رياضيات گسسته گريمالدي است كه آن هم خيلي سنگين است. بهترين كتاب براي تستي خواندن كتاب پوران پژوهش تاليف يوسفي است.
16- ساختمان داده:
منبع اصلي هورويتس-سهني ‍‍- مه‍‍ تا -است و براي تست كتابي بهتر از كتاب رامين رهنمون انتشارات پوران پژوهش پيدا نمي كنيد البته همين كتاب را پارسه هم به عنوان ساختمان داده دارد كه اگر در پارسه ثبت نام كرده ايد احتياجي به تهيه آن نيست . ابن كتاب هم خيلي ناقص است و مي توانيد بعضي جاها از كتاب اصلي كمك بگيريد
--------------------
بچه های it
زبان: فلش کارت های 504
ساختمان گسسته: پوران پژوهش
طراحی الگوریتم: جزوه پارسه دکتر قلی زاده
ساختمان داده:کتاب پوران پژوهش
شبکه: شبکه پوران پژوهش (it و کنکور دانشگاه آزاد)
مهندسی نرم افزار: کتاب پرسمن _ سامرویل و فقط برای مرور و تست پوران پژوهش
مدیریت: جزوه پارسه
هوش: 100 درصد زدن توی هوش خیلی سخته ، با این حال اسلایدهای درسی PNU فکر می کنم کامل باشن + تستها از پوران پژوهش
پایگاه: مقسمی
سیستم عامل: جزوه یا کتاب دکتر حقیقت.
معماری: کتاب مقسمی - پوران پژوهش:: موضوعات مرتبط: منابع کارشناسی ارشد
ن :
ت : پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.