معاون سازمان سنجش با اعلام ادامه ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد سال 1390 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور تا ساعت 24 روز يكشنبه 16 آبان ماه افزود: محدوديت و شرط معدل براي ثبت‌نام در آزمون كارشناسي ارشد وجود ندارد و تنها20 درصد معدل تاثير دارد.
به گزارش " شهر " دكتر حسين توكلي ضمن اعلام تاثير 20 درصدي معدل در ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد افزود: منابع و موارد آزمون در دفترچه راهنماي شماره يك ذكر شده است، براي شركت در رشته‌هاي مختلف آزمون به استثناي گروه آزمايشي پزشكي محدويت رشته وجود ندارد.
معاون سازمان سنجش در ادامه با تشريح سهميه‌ها و تسهيلات آزمون كارشناسي ارشد در خصوص سهميه رزمندگان، گفت: رزمندگاني كه در طول دفاع مقدس حداقل شش ماه متوالي يا متناوب داوطلبانه در مناطق عملياتي حضور داشته‌اند، بايد ضمن مراجعه به ارگان ذيربط نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام كنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تاييد نهايي قرار گيرد.
وي با تاكيد بر اينكه داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان بايد پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان، نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلي كه در تقاضانامه اينترنتي در نظر گرفته شده درج كنند، اظهاركرد: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان بايد در صورت عدم تاييد سهميه و درج سهميه آزاد بر روي كارت ورود به جلسه، به واحدهاي تابعه شهرستان‌هاي محل تشكيل پرونده مراجعه كنند.
وي تصريح كرد: آن دسته از داوطلباني كه با استفاده از سهميه رزمندگان يك بار در دوره كارداني و يك بار هم در دوره كارشناسي ناپيوسته پذيرفته شده‌اند در صورتي كه حداقل مدت 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل داشته باشند، مي‌توانند در اين آزمون با سهميه رزمندگان شركت كنند.
داوطلبان مشمول استفاده از سهميه رزمندگان در صورت قبولي حق استفاده از سهميه رزمندگان در آزمون ارشد90 را ندارند. داوطلبان واجد شرايط كه با استفاده از سهميه رزمندگان آزمون كارشناسي ارشد سنوات گذشته شركت كرده‌اند، بايد براي استفاده از سهميه رزمندگان در اين آزمون طبق توضيحات عمل كنند، همچنين كليه داوطلبان شاهد و ايثارگر در اين آزمون در سهميه رزمندگان گزينش مي‌شوند.

توكلي در خصوص امتياز حافظان كل قرآن مجيد نيز اظهاركرد: حافظان كل قران مجيد كه خواهان استفاده از مزاياي در نظر گرفته شده هستند بايد با توجه به توضيحات رشته علوم قرآن و حديث (كد 1111) را انتخاب و بند مربوط در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي را علامتگذاري كنند.
وي با بيان اينكه داوطلبان داراي مدرك رسمي كارشناسي علوم قرآني به منظور ثبت نام بايد با علامتگذاري بند مربوطه در تقاضانامه، حافظ قرآن بودن خود را اعلام كنند، افزود: از دارندگان مدرك كارشناسي علوم قرآني پس از اعلام نتايج آزمون كارشناسي ارشد، براي احراز صحت حفظ قرآن مجيد و ترجمه اجزاي اول و سي‌ام، جهت آزمون كتبي و شفاهي دعوت مي‌شوند، بنابراين اين افراد بايد به هنگام مراجعه مدرك كارشناسي خود را كه حداكثر تا 31 شهريور ماه 90 اخذ مي‌كنند، ارائه كنند.
توكلي كفت: داوطلبان حافظ كل قران مجيد داراي مدرك ديپلم يا گواهي پيش دانشگاهي يا فاقد ديپلم به منظور ثبت نام بايد بند مربوطه در تقاضانامه اينترنتي را علامتگذاري كنند و اين داوطلبان بايد آخرين معدل احراز شده خود را در بند 29 تقاضانامه اينترنتي درج كنند.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه چهاردهم آبان ۱۳۸۹
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.